Metalo detektorius, ieškiklis

Prireikė prietaiso, sugebančio atrasti armatūrą sienoje, taip pat labai norėjosi rasti ir paslėptus elektros laidus. Pasiskolinus iš draugų pramoninį metalo ieškiklį taip ir nepavyko pasinaudoti - penkiaaukštyje užteko įeiti į butą, ir iš karto "skambėjo" nesvarbu kokia jautrumo reguliatoriaus padėtis. Nusivyliau žiauriai ...
Prisiminus internetą ir lituoklį radau:

Schema yra paskelbta: žurnale Radio 1980 07 63 psl. Aprašyme paminėta, kad žirkles atranda 5 cm atstumu. Elektros kabelius - 4 cm.
Lygiai ta pati schema yra aprašyta ir čia: Металлоискатель-искатель скрытой проводки. Svarbiausia dalis, kuri užkliuvo man yra tranzistorių stiprinimo koeficientai: VT3-805, VT4-750, likusieji 450.
Asmeniškai pats naudojau tranzistorius su stiprinimo koeficientu: nuo 350 iki 250.
Mano pagamintas prietaisas reples randa už 3 cm. visa kita - apie 2 cm. Magnetinės antenos ilgis realiai nieko nedavė, ar 9 cm, ar dvigubai ilgesnė - jokio efekto. Taip pat pasinaudojau Radio žurnalo redakcijos mintimi pasinaudoti paprasčiausiu 3,9V stabilitronu. Mėginau ir 6,2V, tačiau perėjau prie 6V maitinimo sumažinau stabilitrono įtampą, jautrumas nepakito.

Pramonė:Kad ilgai neieškoti:Kitos panašios schemos:
Металлоискатель-искатель скрытой проводки

Mano prietaisas replytes "pagauna" 3 cm. atstumu, "paleidžia" 4 cm. atstumu.
Vamzdis su aliuminiu, tai atstumas tik 2 cm.Klausimai forume:
Klausimai-atsakymai


Atgal į rubrikų apžvalgą   Atgal į naujienų apžvalga