Arduino: Long Time Hardware Watchdog

Arduino: Long Time Hardware Watchdog


Kiekviena skaitmeninė sistema turi savybę "pakibti", gal dėl programuotojo kaltės, gal dėl elektros, gal dėl kokių nors nežemiškų problemų. Norint išvengti panašių "pakibimų" buvo sugalvotas watchdog - "sarginis šuo". Watchdog paskirtis - saugoti skaitmeninę sistemą nuo "pakibimo". "Pakibusią" sistemą watchdog dažniausiu atveju perkrauna ("nuspaudžia" reset).

AtMega savyje turi watchdog, kurį galima programuoti, tačiau kartkartėmis geriau, kai skaitmeininė sistema turi išorinį hardware watchdog.Mūsų atveju geriausia naudoti 555 taimerį. Priklausomai nuo RC grandinės parametrų galime užstatyti bet kokį (suvokiamą protu) laiko tarpą, po kurio 555 taimeris suveiks ir paduos signalą į Arduino Reset.


[ Pilnas tekstas... ]

 Paslėptų elektros laidų radimas

Paieškojus internete ko nors paprasto, randi labai daug paprastučių prietaisų rusiško КП303 lauko tranzistoriaus pagrindu. Mano arsenale tokio tranzistoriaus neatsirado, todėl ieškojau toliau, ir atradau Radio 1969 06 page 0045 paprastutę schemą su МП40 germanio tranzistoriais. Pas save radau МП42 ir П416 ir reikalingą Д9 germanio diodą.Visų tranzistorių stiprinimo koeficientas virš 50. Elektrolitiniai kondensatoriai 47,0 arba 100,0 mikrofaradų. Įtampa 10, arba 16 V.
Vietoj žemo dažnio generatoriaus įdėjau šviesos diodą. Schemoje T5 kolektorius - 2K rezistorius ir šviesos diodas.


[ Pilnas tekstas... ]

 Metalo detektorius, ieškiklis

Prireikė prietaiso, sugebančio atrasti armatūrą sienoje, taip pat labai norėjosi rasti ir paslėptus elektros laidus. Pasiskolinus iš draugų pramoninį metalo ieškiklį taip ir nepavyko pasinaudoti - penkiaaukštyje užteko įeiti į butą, ir iš karto "skambėjo" nesvarbu kokia jautrumo reguliatoriaus padėtis. Nusivyliau žiauriai ...
Prisiminus internetą ir lituoklį radau:

Schema yra paskelbta: žurnale Radio 1980 07 63 psl. Aprašyme paminėta, kad žirkles atranda 5 cm atstumu. Elektros kabelius - 4 cm.
Lygiai ta pati schema yra aprašyta ir čia: Металлоискатель-искатель скрытой проводки. Svarbiausia dalis, kuri užkliuvo man yra tranzistorių stiprinimo koeficientai: VT3-805, VT4-750, likusieji 450.
Asmeniškai pats naudojau tranzistorius su stiprinimo koeficientu: nuo 350 iki 250.
Mano pagamintas prietaisas reples randa už 3 cm. visa kita - apie 2 cm. Magnetinės antenos ilgis realiai nieko nedavė, ar 9 cm, ar dvigubai ilgesnė - jokio efekto. Taip pat pasinaudojau Radio žurnalo redakcijos mintimi pasinaudoti paprasčiausiu 3,9V stabilitronu. Mėginau ir 6,2V, tačiau perėjau prie 6V maitinimo sumažinau stabilitrono įtampą, jautrumas nepakito.


[ Pilnas tekstas... ]

 Kontrolė: Ar liko įjungtų prietaisų 220V įtampos tinkle

Prireikė prietaisiuko, kad žinoti, ar kas nors už jungtuko liko įjungtas, ar ne. Paprasčiausias būdas: matuojame srovę ir naudojame šviesos diodą, kaip indikatorių.Srovės transformatorius vyniojamas ant feritinio žiedo, 20-25 vijų pirminė ir 1500 vijų antrinė apvijos. Pirminei naudojame storesnį laidą (1.5 mm) antrinei - 0.1 ir plonesnį. VD1 ir VD2 - germanio diodai.

[ Pilnas tekstas... ]

 Kompiuterio maitinimo blokai su UC384x kontroleriu


UC3842, UC3843, UC3844, UC3845

Eiti į puslapį  1 [2] 3 ... 9 10 11